حضور موفقیت آمیز در مسابقات Robotex 2019

پس از برگزاری نهمین دوره جشنواره کشوری رباتیک دانش آموزی آریانا و دومین دوره ربوتکس ایران، تیم های برتر در این مسابقات به مسابقات جهانی ربوتکس راه یافتند. در دوازدهمین دوره مسابقات جهانی Robotex قاره اروپا، ۱۰ تیم از نمایندگان آریانا از ۴ استان اصفهان، بوشهر، یزد و کردستان حضور یافتند.

تیم های ایرانی حاضر موفق به کسب مقام اول مسابقات Folk Race و برترین مقام لیگ اختراعات شدند. گفتنیست این تیم ها سهمیه ورود به مسابقات Robotex 2020 کشور فنلاند را کسب کرده اند.

 ربوتکس جهانی یک جشنواره رباتیک شامل مسابقات، کنفرانس ها، نمایشگاه ها، جلسات و کارگاه های آموزشی میباشد که از سال ۲۰۰۱ سازماندهی شده و به بزرگترین جشنواره رباتیک در اروپا تبدیل شده است، امسال در این رویداد بین المللی شرکت کنندگان از بندر گناوه مقام اول لیگ FOLK RACE (رالی ماشین های هوشمند) و  مقام برتر لیگ کارآفرینی را کسب کردند.

لازم به ذکر است از افتخارات آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا حضور در جوامع بین المللی می باشد، که امسال نیز با حضور خود در مسابقات ربوتکس جهانی (۲۰۱۹) موفق به کسب رتبه های برتر این مسابقات شد.

آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا پیشرو و پیش قدم در آموزش رباتیک در سطح ملی است. ربوتکس ایران با مدیریت مهندس داود جعفری موفق به اعزام ۱۶ کارآموز در قالب ۱۰ تیم از چهار شهر اصفهان، یزد، گناوه و سنندج  به کشور استونی شده است.

در مسابقات استونی بین المللی ربوتکس ۱۰۹۹ تیم شرکت کرده بودند که از این تعداد ۵۹۰ تیم از کشور استونی و ۵۰۹ تیم از کشورهای دیگر شرکت کردند. در مجموع ۳۸ کشور در این رقابت ها شرکت کرده اند.

در لیگ FOLK RACE، چهل و نه تیم شرکت داشته اند که تیم بندرگناوه از آموزشگاه فنب و حرفه ای آزاد روبیان موفق به کسب رتبه اول در این لیگ شد و با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را در این مسابقات برافراشتند. تیم نروژ و کلمبیا به ترتیب مقام دوم و سوم این لیگ را کسب نمودند.

وی افزود: در لیگ کارآفرینی و نمایشگاه ابتکارات و اختراعات نیز تیم ایران که از شهر یزد در این رقابت ها شرکت داشتند موفق به کسب مقام برتر مسابقات شدند.

جعفری اظهار داشت: کشورهای استونی، ایران، ترکیه، کره جنوبی، فنلاند، لتونی، لیتوانی، هلند، رومانی، قبرس، سوئد، لهستان، آذربایجان، بلاروس، کلمبیا، چین، دانمارک، اتیوپی، یونان، هند، ایتالیا، اندونزی و چندین کشور دیگر در این رقابت ها حضور داشتند.

مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک اصفهان، خاطرنشان کرد: مقام آوران ایران با حضور در این مسابقات با هدف حمایت از کالای ایرانی از محصولات رباتیک با برند آریانا و کنترلر SRC شرکت کرده و موفق به رقابت و کسب مقام در بین محصولات پیشرفته اروپایی و آمریکایی شدند.