ربوتکس ایران Robotex Iran

WWW.ROBOTEXIRAN.COM

Robotex iran

از جمله افتخارات شرکت آیریک رباتیک صدرا اخذ نمایندگی مسابقات بین المللی Robotex در ایران توسط مدیر عامل شرکت جناب آقای داوود جعفری می باشد. عقد تفاهم نامه برگزاری مسابقات جهانی Robotex کشور استونی در کشور ایران توسط آقای داود جعفری، مدیر و موسس شرکت آیریک رباتیک صدرا به عنوان تنها نماینده رسمی Robotex IRAN با هدف ارتقا اتوماسیون و کارآفرینی از طریق ربات ها و دیگر سیستم های هوشمند و اعزام تیم های دانش آموزی و دانشجویی به مسابقات جهانی جهت تبادل دانش و تکنولوژی بین کشور ایران و کشورهای صنعتی دنیا در سال ۱۳۹۶ صورت گرفت.
 مجموعه رباتیک صدرا میزبان برگزاری مسابقات جهانی Robotex در کشور ایران بوده و کشورهای عضو Robotex International می توانند در این مسابقات در کشور ایران حضور یابند. Robotex International جایی است که مغزها و دانش ها همدیگر را ملاقات می کنند.

همچنین مجموعه رباتیک صدرا به عنوان نمایندگی ربوتکس در ایران تنها نماینده ایران برای شرکت در مسابقات جهانی ربوتکس است. اعزام به مسابقات جهانی ربوتکس از سراسر ایران تنها توسط این مجموعه انجام میشود.

تصویر مقابل که از سایت ربوتکس بین المللی تهیه شده است، نام نمایندگی ایران را در کنار سایر نمایندگی های ربوتکس بین المللی نشان میدهد. برای دیدن این برگه روی این لینک (https://robotex.international/contact-and-team) کلیک کنید.

ربوتکس بین المللی   

Robotex یک سازمان مستقر در استونی و در سطح جهانی است که از آموزش مهندسی پشتیبانی می کند و استعدادها و شرکت های آینده را به هم متصل می کند که خروجی اصلی آن سازماندهی رویداد بزرگ روباتیک Robotex International است.

جشنواره Robotex یک جشنواره رباتیک شامل مسابقات، کنفرانس ها، نمایشگاه ها، جلسات و کارگاه های آموزشی می باشد که از سال ۲۰۰۱ سازماندهی شده و به بزرگترین جشنوراه رباتیک در قاره اروپا تبدیل شده است و کشورهای زیادی از جمله هند، گوآتمالا، افغانستان، نیجریه، مالی، ارمنستان، موناکو، ژاپن، امریکا، آنگولا، یونان، فنلاند، چین، کلمبیا، قبرس و … عضو این رویداد بین المللی هستند.

حضور فعال ربوتکس ایران در مسابقات ربوتکس جهانی

 

مسابقه ربوتکس ترکیه ۲۰۲۲

جشنواره رباتیک ترکیه Robotex Turkey در تاریخ ۷ و ۸ ماه May 2022 معادل ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در شهر آنتالیا برگزار شد.

نمایندگی ربوتکس ایران با تیم های مختلف از شهرهای مختلف ایران در این مسابقات شرکت کرد و موفق به اخذ مقام های متعدد و جایگاه برتر این مسابقات شدند.

 

✅ شهر گرگان از اموزشگاه اکادمی در لیگ اختراعات و نوآوری کارآموز محمد پارسا صفریان  به سرپرستی آقای محمد حسن صفریان  موفق به کسب رتبه اول مسابقات در رده سنی زیر ۱۲سال شد.

 ✅ شهر بابل از آموزشگاه فناور در لیگ ربات کاوشگر ابوالفضل طاهری‌پور به سرپرستی دکتر داود اکبری بنگر موفق به کسب مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی شد.

شهر اصفهان از آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد چیستا رباتیک صدرا ۱۶ نقر در قالب ۱۰ تیم به سرپرستی آقای داود جعفری شرکت کردند و موفق به کسب مقام های زیر شدند.

لیگ اختراعات و نواوری : رده سنی بالای ۱۲ سال رتبه سوم توسط کارآموزان محمد متین مظفری و محمد صادق یزدانی خوزانی

✅ لیگ ربات کاوشگر : مقام دوم توسط کارآموزان عارف مقدم و امیر حسین الله دادی

لیگ ماموریت ممکن : مقام دوم توسط کارآموزان ابولفضل زهتابی و محمد طه وکیلی

✅ لیگ folkrace : بهترین تیم فنی توسط کارآموزان مهدی طاهری و عرفان شفیعی

✅ لیگ ربات مسیریاب : رده سنی بالای ۱۲ سال: رتبه سوم توسط کارآموز سینا سلطانی

 شهر بهبهان از اموزشگاه شهید موسی بهمنی  ۵ نقر در قالب ۴ تیم به سرپرستی آقای احمد بهمئی شرکت کردند و موفق به کسب مقام های زیر شدند.

 ✅ در لیگ  folkrace مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموز پارسا سیاهی

شهر شیراز از اموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای روبیان روبات ۱۲ نقر در قالب ۷ تیم به سرپرستی آقای محمد رضا شه مرادی شرکت کردند و موفق به کسب مقام های زیر شدند.

✅ در لیگ Folkrace کسب مقام دوم توسط کارآموز دانیال معصومی رده سنی زیر ۱۲سال

✅ در لیگ Folkrace کسب مقام دوم توسط کارآموز علیرضا شه مرادی رده سنی بالای ۱۲سال

✅ در لیگ اختراعات و نوآوری کسب مقام برتر توسط کارآموزان مسعود مباشری و علیرضا شه مرادی

✅ در لیگ ربات کاوشگر کسب مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموزان محسن موصلی و حسین بوستانی 

شهر کرج از اموزشگاه ازاد فنی و حرفه ای آریانا ۶ نقر در قالب ۶ تیم به سرپرستی آقای رضا محمدی شرکت کردند و موفق به کسب مقام های زیر شدند.

✅ در لیگ Folkrace کسب مقام اول توسط کارآموزان پارسا عشقی و آرمان بغدادی

✅ در لیگ ماموریت ممکن کسب مقام اول توسط کارآموزان محمد رضا باقری و ادیب تفرجی

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام برتر سوپر لیگ توسط کارآموز مهرشاد گلوند

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام سوم توسط کارآموز پارسا عشقی

✅ در لیگ اختراعات و نوآوری مقام بهترین تیم فنی توسط کارآموز شهریار پورزارع

شهر بوشهر و جم از آموزشگاه آزاد فنی حرفه ای ویرا افرند سیراف ۴ نقر در قالب ۴ تیم به سرپرستی آقای محمدشریف شیخی شرکت کردند و موفق به کسب مقام های زیر شدند.

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین تیم فنی توسط کارآموز امیر علی روشن دار

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین طراحی و کار فنی  توسط کارآموز فراز مؤذن

شهر سیرجان آموزشگاه آزاد فنی حرفه ای رباتیک آریا ۴ نقر در قالب ۲ تیم به سرپرستی آقای مهرداد بازدار شرکت کردند و موفق به کسب مقام های زیر شدند.

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام اول توسط کارآموزان امیررضا شاهبداغی و ابوالفضل داوری کرانی

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین تیم فنی توسط کارآموزان طاها محمودابادی و یوسف صادقی گوغری

شهر شهرکرد آموزشگاه آریانا رباتیک شهرکرد ۱ نقر در قالب ۱ تیم به سرپرستی آقای مهندس حسین صادقی شرکت کردند و موفق به کسب مقام زیر شدند.

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموز سیده یسنا حسینی

شهر رفسنجان آموزشگاه رفسنجان ربات ۴ نقر در قالب ۲ تیم به سرپرستی خانم فرانک ابراهیمی شرکت کردند.

کارآموزان امیر هابیل داوری، مانی حسنی، امیر سیاهکوعی، علی اکبر بیگی مقدم

شهر کرمان از کانون رباتیک کرمان ۴ نقر در قالب ۲ تیم به سرپرستی آقای پیمان پورخالقی شرکت کردند و موفق به کسب مقام های زیر شدند.

✅ در لیگ ماموریت ممکن کسب مقام سوم توسط کارآموزان محمد هانی بیدوئی و سهیل فتحی زاده

شهر بهارستان از آموزشگاه آزاد فنی حرفه ای رایان صنعت ۱ نقر در قالب ۱ تیم به سرپرستی آقای مهدی مرادی شرکت کردند و موفق به کسب مقام زیر شدند.

✅ در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموز پوریا جم جام

مسابقه ربوتکس چین 

آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا در شهریور ماه ۱۳۹۷ با ۴ تیم در مسابقات Robotex کشور چین شرکت کرده و موفق به اخذ مقام اول لیگ Folkrace (رالی ماشین های هوشمند) و مقام دوم ربات مسیریاب پیشرفته شدند.

مسابقات ربوتکس استونی

 در دوازدهمین دوره مسابقات جهانی Robotex قاره اروپا، ۱۰ تیم از نمایندگان آریانا از ۴ استان اصفهان، بوشهر، یزد و کردستان حضور یافتند.تیم های ایرانی حاضر موفق به کسب مقام اول مسابقات Folk Race و برترین مقام لیگ اختراعات شدند. گفتنیست این تیم ها سهمیه ورود به مسابقات Robotex 2020 کشور فنلاند را کسب کرده اند.