نرم افزار SOLIDWORKS

نرم افزار solidworks یک نرم افزار پرکاربرد در زمینه طراحی (دیزاین) است، که در رشته مکانیک کاربرد دارد. این نرم افزار رابط کاربری بسیار کاربرپسند و محبوبی دارد، و به همین دلیل یادگیری آن آسان است.سالیدورکس برای فکر کردن به طراحی‌های ممکن مفید بوده و نتیجه‌ی اجرای طرح های گوناگون را به راحتی در اختیارتان قرار می‌دهد و گویی ابزار و فضای جدیدی را برای ذهن شما فراهم می‌کند تا طراحی‌های ممکن را بررسی و اجرا کنید.

همچنین برای مستند‌سازی قطعات و فیکسچرها و یا طراحی نقشه‌های ساخت، با استفاده از مهندسی مستقیم یا معکوس، سالیدورکس ابزاری قدرتمند است.در نهایت می‌توانید فایل ایجاد شده در نرم‌افزار سالیدورکس را به طور مستقیم به بسیاری از دستگاه های ساخت ( از جمله پرینترهای سه بعدی، دستگاه های برش لیزری و … ) وارد کنید.

 SOLIDWORKS توسط میلیون ها طراح و مهندس در صدها هزار شرکت استفاده می شود. و یکی از محبوب ترین نرم افزارهای طراحی و مهندسی در بازار است.

SOLIDWORKS از طراحی پارامتریک استفاده می کند، به همین دلیل است که ابزار بسیار موثری برای طراحان و مهندسان است. این بدان معنی است که طراح می تواند ببیند که چگونه تغییرات بر اجزای همسایه یا حتی راه حل کلی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر اندازه یک جزء افزایش یابد، این امر بر مفصل یا سوراخی که به آن متصل است تأثیر می گذارد. این به طراحان اجازه می دهد تا مسائل را به سرعت و به راحتی تشخیص داده و تصحیح کنند.

SOLIDWORKS برای توسعه سیستم های مکاترونیک از ابتدا تا انتها استفاده می شود. در مرحله اولیه، نرم افزار برای برنامه ریزی، ایده پردازی بصری، مدل سازی، ارزیابی امکان سنجی، نمونه سازی و مدیریت پروژه استفاده می شود. سپس از این نرم افزار برای طراحی و ساخت عناصر مکانیکی، الکتریکی و نرم افزاری استفاده می شود. در نهایت، نرم افزار می تواند برای مدیریت، از جمله مدیریت دستگاه، تجزیه و تحلیل، اتوماسیون داده ها و خدمات ابری استفاده شود.

ویژگی های  SOLIDWORKS

  • طراحی سه بعدی CAD ساده اما پیچیده
  • از الگوها و کتابخانه CAD برای بهبود کارایی استفاده کنید.
  • اتوماسیون و استفاده مجدد از طراحی برای سرعت بخشیدن به فرآیند
  • ابزارهای تخمین هزینه به شما این امکان را می دهند که در زمان واقعی پیگیری کنید.
  • با بررسی تداخل مطمئن شوید که خطرات احتمالی زودهنگام شناسایی می شوند.
  • به سرعت نقشه های دو بعدی را برای تولید تولید کنید.
  • به راحتی انیمیشن ها و رندرهای واقعی را ایجاد کنید.
solidworks

یادگیری آسان solidworks

همانطور که در بالا ذکر شد، SOLIDWORKS  یک برنامه CAD پارامتریک است که استفاده از آن آسان و بسیار کارآمد است. این باعث می شود که هم برای دانشجویان و هم برای طراحان با تجربه مورد علاقه باشد. مانند بسیاری از نرم افزارها، آشنایی با دکمه ها، نام ها و رابط کاربری ممکن است کمی طول بکشد. با این حال، برخی از عملکردهای عالی و منحصر به فرد برای کمک به کاربران جدید در این فرآیند و بهینه سازی برای بهترین تجربه کاربری وجود دارد. و بسیاری از آموزش های مفید در دسترس هستند که بینش عالی و مقدمه ای برای فرآیند طراحی ارائه می دهند.

رندر با solidworks

SOLIDWORKS Visualize  به طراحان اجازه می دهد تا رندرهای آماده ارائه و واقعی را ایجاد کنند. فایل‌های CAD را می‌توان مستقیماً در SOLIDWORKS باز کرد و با استفاده از بافت‌ها، بازتاب‌ها و نورپردازی دقیق رندر کرد. این یک ویژگی قدرتمند است که توسط اکثر طراحان استفاده می شود، اما به ویژه برای طراحان محصول مفید است زیرا به آنها اجازه می دهد تا مفهوم نهایی خود را قبل از شروع به تولید نشان دهند.

شبیه سازی با  SOLIDWORKS

شبیه‌سازی SOLIDWORKS به طراحان اجازه می‌دهد تا طرح‌های خود را مورد آزمایش قرار دهند و به سرعت و دقت هر نقصی را شناسایی کنند. داده‌های بسیار دقیقی در اختیار طراح قرار می‌گیرد، به این معنی که آنها می‌توانند قبل از تولید نمونه فیزیکی، تغییراتی در طرح ایجاد کنند. مهندسان مکانیک می توانند با شناسایی مسائل مربوط به طرح های خود در مراحل اولیه، در زمان، هزینه و تلاش زیادی صرفه جویی کنند.

ارزیابی پیچیده با SOLIDWORKS

ابزار Drawings به طراح اجازه می دهد تا به سرعت نمایش های دوبعدی از هر جنبه ای از طراحی را ایجاد کند، با گزینه ای برای اضافه کردن ابعاد با کلیک یک دکمه. این برای طراحان، مهندسان و معماران مفید است و توانایی ارزیابی کامل را ارائه می دهد.

تولید آسان با SOLIDWORKS

هنگامی که طراحی کامل شد و طراح خطرات احتمالی شناسایی شده در شبیه سازی و ارزیابی را حذف شد، می توان یک نمونه اولیه ساخت. SOLIDWORKS CAM فایل های طراحی را تولید می کند که می توانند مستقیماً به تولید ارسال شوند. این نرم افزار همچنین شامل یک پایگاه داده قابل جستجو از پرینترهای سه بعدی است که داده های برش دوبعدی را از هندسه جامد تولید می کند، در حالی که بازار ۳DEXPERIENCE شما را قادر می سازد نمونه اولیه و ساخت قطعه را از داخل رابط کاربری (رابط کاربری) برون سپاری کنید.

simulation
Solid-Works
delmia-works-solidworks
Solidworks_Professional_Standard