کتاب برنامه نویسی با کنترلر SRC

با توجه به تأثیر روز افزون رایانه و رشته IT در زندگی انسان، امروزه بسیاری از کشورهای پیشرفته به لزوم آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی به دانش آموزان تأکید می‌نمایند.

هدف اصلی از آموزش برنامه نویسی بهبود و تقویت تفکر منطقی، تفکر محاسباتی و توانایی حل مسئله در دانش‌آموزان می‌باشد. تفکر محاسباتی روشی برای حل مسائل، طراحی سیستم‌ها و درک رفتار بشر بر پایه علم کامپیوتر می‌باشد. همچنین بسیاری از شغل‌های جدید و پردرآمد در دنیای پیشرفته به خصوص در روزگار آینده بر پایه نرم افزار بنا خواهند شد.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

آموزش برنامه‌نویسی برای آماده سازی و پرورشد. به کمک بسته آموزشی SRC می‌توان برنامه‌نویسی را به راحتی و با لذت برای همه‌ی سنین از دانش‌آموزان تا انجام پروژه‌های پیشرفته دانشگاهی به کار گرفت. بسته آموزشی SRC محصول آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد چیستا رباتیک صدرا،یک محصول کاربردی ویژه آموزش برنامه‌نویسی (Coding) می‌باشد. در همین راستا، SRC دارای کتاب و برنامه آموزشی سیستماتیک می‌باشد. بر پایه طرح درس‌های اصولی، دانش‌آموزان با انجام فعالیت‌های متنوع به راحتی از سنین پایین برنامه‌نویسی را یاد می‌گیرند.

ساخت ربات با SRC

SRC تنها برای آموزش برنامه‌نویسی نمی‌باشد. این محصول دارای انواع سنسور و تجهیزات پیشرفته بر روی خود می‌باشد و به همین دلیل کاربران پیشرفته و دانشگاهیان می‌توانند از SRC برای انجام انواع پروژه‌های پیشرفته رباتیک استفاده کنند. به کمک SRC می‌توان ربات‌های مکانیکی را برنامه‌ریزی و کنترل نمود و آن‌ها را هوشمند ساخت. بدین ترتیب که ابتدا برنامه ربات را از طریق نرم‌افزار SRC Manager و به کمک اشکال گرافیکی بر روی رایانه طراحیی می‌گردد و سپس از طریق کابل USB به SRC منتقل می‌گردد. پس از انتقال برنامه، ربات به صورت مستقل از کامپیوتر عمل می‌کند. همچنین با استفاده از بسته آموزشی مکانیک آریانا همراه با SRC ساخت انواع ربات‌های راه‌رونده شبیه جانوران، ربات انسان‌نما، ربات عنکبوت یا ربات‌ها و ماشین‌هایی نظیر جرثقیل، بیل مکانیکی، ربات تعقیب خط، بازوی رباتیک و… به سادگی میسر می‌گردد.

مجموعه SRC و نرم‌افزار آن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم کاربران تازه‌کار در خانه و مدرسه به صورت ساده و هم متخصصان رباتیک در دانشگاه‌ها و مسابقات رباتیک به صورت پیشرفته می‌توانند از آن بهره بگیرند. همچنین سروموتور‌های Dynamixel که با رویکرد‌های خاص رباتیک طراحی شده‌اند، توسط SRC قابل راه‌اندازی می‌باشند. امروزه این سروموتورها قطعه‌ای کلیدی در انجام انواع پروژه‌های تحقیقاتی و همچنین نامی آشنا در لیگ‌های مختلف مسابقات ROBOCUP  ،FIRACUP ،ROBOTEX نظیر لیگ ربات‌های خانگی، ربات‌های امدادگر و… می‌باشند. از جمله قابلیت‌های منحصربه‌فرد بسته آموزشی SRC می‌توان به این مورد اشاره نمود که زبان برنامه‌‌نویسی و محیط فلوچارت این کنترلر قابلیت ترجمه شدن به زبان کشور سفارش دهنده را دارد.

همچنین برنامه‌نویسان می‌توانند با استفاده از محیط کدنویسی این کنترلر که بر مبنای زبان برنامه‌نویسی C طراحی شده است، فراتر از محیط فلوچارت رفته و تمام ایده‌ها و فکر‌های خود را اجرا نمایند.

چکیده کتاب

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی