دستگاه CNC رباتیک صدرا

CNC مخفف کلمه Computer Numerical Control و به معنی کنترل عددی کامپیوتر است.این دستگاه شامل یک کامپیوتر کوچک می باشد که به عنوان واحد کنترل دستگاه عمل کرده و وظیفه ارسال برنامه های لازم جهت برش و حک فلز و غیرفلز را برعهده دارد. این دستگاه مانند یک ربات عمل نموده و از دستورالعمل های برنامه نویسی پیروی می کند.دستگاه CNC تولید شده توسط شرکت آیریک رباتیک صدرا با قابلیت هایی که دارد می تواند برای هنرستان ها، دانشگاه ها و صنایع کوچک مورد استفاده قرار گیرد.کارآموزان با طی کردن ترم های مکانیک تخصصی، توانایی کار با نرم افزار Solidworks را پیدا خواهند نمود و همچنین به صورت عملیاتی نرم افزارهای Artcom و Power Mil را مورد استفاده قرار می دهند.

برای ورود به حوزه کارآفرینی و دنیای صنعت و نمونه‌سازی سریع و انجام پروژه‌های کوچک نیازمند ایجاد زیرساخت هستیم لذا امروزه یکی از دستگاه‌های با تکنولوژی بالا و مفید برای حوزه آموزش مهارت، دستگاه CNC می‌باشد؛ که انواع مختلفی دارد.دستگاه CNC تولید آموزشگاه رباتیک صدرا، به راحتی قابل جابجایی می‌باشد و با هدف آموزش به گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی طراحی شده است. این دستگاه سه محور می‌باشد(X،Y،Z): محور X و Y حرکت رو به جلو، عقب و چپ و راست میزکار را انجام می‌دهد و محور Z مربوط به ارتفاع می‌باشد و طبق سفارش مشتری محور چهارم ساخته می‌شود، که به آن محور همزمان یا روتاری گفته می‌شود.

این دستگاه مجهز به اسپیندل می‌باشد و بلبرینگ سرامیکی و بدنه کاملا فلزی دارد. مشخصات دستگاه CNC رومیزی در ذیل ارائه خواهد شد:

تعداد محور

(۳+۱)

درایو

۴.۲ A لیوشان

وزن

۴۰ کیلوگرم

تنظیم ارتفاع

توسط سنسور

رابط

USB (اتصال به کامپیوتر)

شاسی

پروفیل آلومینیوم

دقت

۰.۲ mm

ورودی برق

۲۲۰ وات

اسپیندل

۱۲۰۰۰ دور ۵۰۰ w هواخنک

کنترلر

ارتباط آنلاین Mach3

سیستم حرکتی

استپ موتور و بال اسکرو    

مزیت‌های دستگاه CNC رباتیک صدرا:

 • قابل حمل بودن
 • آموزش کامل نحوه G code گیری‌
 • دقت (۲/۰ mm)
 • آموزش نرم‌افزار صنعتی پاورمیل (Powermill) و کنترلر ماچ‌تری(Mach3)
 • ساده‌سازی مراحل آموزشی و ورود به دنیای واقعی صنعت

کاربردهای دستگاه:

 • ماکت‌سازی
 • مدل‌سازی
 • منبت‌کاری
 • ساخت تابلو با ابعاد کوچک
 • حکاکی
 • ساخت ماشین f1

نرم افزار PowerMILL : 

نرم افزار PowerMill یکی از قدرتمندترین و برجسته ترین نرم افزارهای سری CAM می باشد که جهت تهیه مسیر حرکت ابزار در دستگاه های CNC کاربرد دارد. به علت توانمندی های بی نظیر و سادگی کار با این نرم افزار و ارائه نتایج بی نقص در صنایع مختلفی از جمله قطعه سازی، قالب سازی، خودرو سازی و هوافضا در سطح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار PowerMill کاربر را قادر می سازد با دسترسی داشتن به ابزارهای شبیه سازی فرآیند براده برداری بهترین سطح خروجی را از قطعه بدست آورده و پس از تهیه G-Code و انتقال آن به ماشین دقیقا به همان کیفیت سطح دست پیدا کنید. این نکته در سطوح تخت با صافی سطح بالا بیشتر نمایان می باشد. نرم افزار PowerMill با محاسبه کوچکترین حرکت ها و چرخش ها و زوایای کلگی، طول ابزار، مسیر حرکت و نحوه بسته شدن بلوک و رویبندها، زاویه و سرعت ورود و خروج ابزار بطور هوشمندانه از برخوردهای نامطلوب احتمالی ابزار با دیواره ها و قسمت های غیر ضروری جلوگیری می نماید و با توجه به شکل و هندسه قطعه کار و نوع ابزار و ماشین حداکثر براده برداری را با حداکثر کیفیت ارائه می دهد.

cnc