آینده رباتیک چیست؟

چرا رباتیک یاد بگیریم؟

آیا رباتیک آینده شغلی دارد؟

در این ویدیو که توسط جناب آقای مهندس فرشید ضرغامی از اساتید آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا تهیه شده است، به یکی از سوالاتی که ذهن خیلی از کارآموزان و اولیای آنها را به خود مشغول کرده پرداخته ایم، و آن سوال این است که اصلا چرا رباتیک؟

با توجه به این که مردم تاثیر رباتیک را بطور واضح و مستقیم در زندگی خود حس نمیکنند تصور میکنند که رباتیک مهارت یا علمی است که کاربردی در دنیای واقعی ندارد و ربات ها بیشتر در فیلم های تخیلی و هالیوودی کاربرد دارند تا زندگی روزانه بشر!

اما این تصور کاملا غلط است، در جهان امروز رباتیک یکی از مهم ترین قسمت کلیه ی صنایع و کارخانجات همچنین در زمینه مهندسی پزشکی و هوافضا، … است.

شاید بسیاری از مردم بخصوص در کشورهای جهان سوم تا به حال یک ربات از نزدیک ندیده باشند و یا با کاربردهای مختلف ربات ها در زمینه های مختلف آشنا نباشند، اما به زودی ربات ها پا به هر خانه ای باز خواهند کرد.

دنیای آینده بشر، دنیای رباتیک است، همانطور که در گذشته انسان فکر نمیکرد که روزی تمام کارخانه ها به جای استفاده از نیروی انسانی برای انجام کارها از دستگاه ها و ربات ها و یا بازوهای رباتیک استفاده کنند، هم اکنون نیز برای ما تصور دنیایی که در آن ربات ها در هر کجا دیده میشوند سخت است!

مسئله ی دیگر این است که مردم معمولا در فیلم های سینمایی و یا اخبار و مسابقات رباتیک، ربات هایی را دیده اند که شبیه به انسان ها هستند. این ربات ها که ربات انسان نما نام دارند خودشان را به جای تمام ربات های گوناگونی که وجود دارند در ذهن مردم جا زده اند. اما ربات ها گونه های بسیار مختلفی دارند و ربات های انسان نما تنها یک مدل از ربات های موجود هستند که بیشتر جهت اهداف تحقیقاتی ساخته میشوند و در صنایع و کارنجات و یا مهندسی پزشکی کاربردی ندارد.

در مقاله ی انواع ربات ها سعی کردیم تا انواع مختلف ربات های بوجود امده تا الان را به شما معرفی کنیم، با خواندن این مقاله طرز تفکرتان درباره ربات ها تغییر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *