نرم‌افزار‌های رشته رباتیک

نرم‌افزارهای رباتیک،شامل نرم‌افزار‌هایی است که در رشته رباتیک که از سه رشته مکانیک،الکترونیک و برنامه‌نویسی تشکیل شده است مورد استفاده‌ قرار می‌گیرند.
در هرکدام از این رشته‌ها نرم‌افزار‌هایی برای شبیه‌سازی،طراحی،مدل‌سازی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.در ادامه می‌توانید با آنها آشنا شوید.

نرم‌افزارهای رشته مکانیک

در دنیای پیشرفته صنعتی،آگاهی داشتن از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی در سنین پایین باعث رشد خلاقیت و نوآوری و صنعتی شدن فرد می‌شود.نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی آریانا،یک نرم‌افزار طراحی سه بعدی سازه‌های صنعتی و مکانیکی،محصول کمپانی  Metallus  می‌باشد.

بازی فکری و نرم افزار طراحی ۳ بُعدی لگو تیک یک نرم افزار برای تهیه و تولید اشکال سه بُعدی به زبان ساده می باشد.لگو تیک یک وسیله و ابزاری می باشد که برای تهیه و تولید اشکال سه بُعدی می باشد که به وسیله آن می‌توان یک شهر، یک کارخانه و یک منزل و شهربازی و … طراحی کرد.

نرم‌افزارهای رشته الکترونیک

از جمله نرم‌افزارهای رباتیک،پروتئوس است که یکی از نرم‌افزار‌های پرکاربرد در رشته‌های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و مهندسی رباتیک می‌باشد که با استفاده از این نرم‌افزار  می‌توان شبیه‌سازی مدارات آنالوگ و دیجیتال، مدارات میکروکنترلی، مدارات میکروپروسسوری و طراحی بُرد‌های مدار‌چاپی(PCB) را انجام داد.
این نرم افزار از دو محیط Schematic Capture و PCB Layout تشکیل شده است، که از محیط Schematic Capture جهت رسم شماتیک مدارها و از محیط  PCB Layout جهت رسم PCB استفاده می شود.

نرم‌افزارهای رشته برنامه‌نویسی

SRC Manager نرم‌افزاری برای نوشتن برنامه‌ها و پیاده‌سازی الگوریتم‌ها با محیطی گرافیکی در جذاب می‌باشد.این نرم‌افزار قابلیت برنامه‌نویسی به صورت بلوک دیاگرام و کدنویسی را فراهم می‌کند.علاوه بر این می‌توانید برنامه‌های خود را با این نرم‌افزار به کنترلر SRC منتقل کنید و ربات‌ها و سازه‌های هوشمند بسازید. 

با اسکرچ شما می‌توانید به صورت تعاملی،داستان‌ها،بازی‌ها و انیمیشن‌های خود را بسازید و آن‌ها را در جامعه آنلاین اسکرچ با دیگران به اشتراک بگذارید.اسکرچ به نوجوانان کمک می‌کند تا تفکر خلاق داشته‌باشند،به‌طور سیستماتیک استدلال کنند و به‌صورت گروهی فعالیت کنند.